033/645 51 56

Podujatia

 My dnes v Ekocentre Čunovo

Dňa 1.6. 2024 sme sa zúčastnili v Ekocentre v Čunove oslavy medzinárodného dňa detí organizovaného Bratislavským samosprávnym krajom. Priniesli sme  ukážky a aj možnosť vyskúšať si, čo všetko sa dá vyrobiť z prírodných materiálov ako je hlina, pedig alebo papier. Záujemcov sme mali veľa, možnosť vyrobiť si vlastný výrobok prilákala takmer každého. Tento záujem nás tešil a radi sme prispeli k prežitiu krásneho dňa detí. 

  • 01. jún. 2024
Čítať viac

DOD 2024

Deň otvorených dverí v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Báhoni - krásny deň v DSS

Veľmi rýchlo prešiel rok od vtedy, ako sme sa spoločne stretli na dvore Domova sociálnych služieb v Báhoni.  V tomto roku sa Deň otvorených dverí v našom zariadení uskutočnil 25. 5. 2024 a už po 13. krát. Pri organizovaní tohto dňa je našim cieľom otvoriť naše dvere verejnosti, hlavne rodinným príslušníkom prijímateľov sociálnej služby, obyvateľom našej obce, spolupracovníkom zariadenia a  ostatným zvedavým okoloidúcim. Zároveň si prajeme, aby sa obyvatelia z okolia nášho kaštieľa oboznámili s podmienkami života klientov v zariadení, aby nemali obavu so stretávania sa s klientmi zariadenia a prijali ich medzi seba.

 

  • 25. máj. 2024
Čítať viac

Naše obľúbené lečo

Opäť lečo - nič lepšie! Naozaj ho máme radi. 

  • 16. máj. 2024
Čítať viac

Májová opekačka

Pred prípravou Dňa otvorených dverí sa musíme aj odreagovať. Najlepšia na to je opekačka.  Stačí zopár špekáčikov, malinovka, pekná hudbička a dobrá nálada je na svete. Ďakujeme nášmu sponzorovi - pánovi Hanusovi.

  • 14. máj. 2024
Čítať viac

Májový kvet - sadenie kvetov

Opäť skrášľujeme náš areál, chýbali nám muškáty na oknách. Poznášali sme kvetináče, zamiešali zeminu a mohli sme vysádzať muškáty. Na oknách kaštieľa nám budú robiť radosť až do neskorej jesene. 

  • 10. máj. 2024
Čítať viac

Stavanie Mája

Tradície treba dodržiavať. Opäť jedna príležitosť na zabavenie. Začali sme krátkym príhovorom riaditeľky, klienti si pripravili krásny tanečný program na ľudovú nôtu a potom nasledovala voľná zábava s hudbou a občerstvením - nie je nad mastený chlieb s cibuľou.  Májová veselica, ako má byť. 

  • 29. apr. 2024
Čítať viac

Aprílový dáždnik poézie

Opäť jedna krásna akcia. Naša klientka sa zúčastnila podujatia s prednesom svojej vlastnej tvorby. Vyslúžila si za to ocenenie aj od p. Daniela Heviéra. Ďakujeme 

  • 24. apr. 2024
Čítať viac

DEŇ ZEME KVÍZ

Vážime si našu Zem, žijeme na nej, žiť tu budú aj nasledujúce generácie. Preto chceme aby bola stále taká krásna, čistá a zdravá.  Zbierame a rozširujeme si informácie o nej aj o prostredí, v ktorom žijeme.  Získané informácie si potvrdíme prostredníctvom súťaží alebo aj kvízu.  Vyhrávajú všetci, ale hlavne naša Zem. 

  • 22. apr. 2024
Čítať viac

DEŇ ZEME - skrášlime si náš domov

Je pre nás dôležité prostredie, v ktorom žijeme - jeho úpravou, skrášľovaním, vysádzaním stromčekov, kvetín a kríkov tiež prispievame k zlepšovaniu životného prostredia, ekológie v rámci našich možností. 

 

  • 22. apr. 2024
Čítať viac

TATRA AKADÉMIA - DEESKALÁCIA v sociálnych službách

11. 4. 2024 sa uskutočnilo priamo v zariadení vzdelávanie zamestnancov na tému Deeskalácia v sociálnych službách. Zamestnanci si ozrejmovali postupy ako zvládať situácie nekľudu a prípadného bezprostredného ohrozenia seba alebo prijímateľov sociálnych služieb. Je to dôležité pre bezpečnosť zamestnanca ale i klienta v zariadení.  Vzdelávania sa zúčastnilo 26 zamestnancov, vládla na ňom príjemná otvorená atmosféra, prednáška a praktické cvičenia boli výborné, všetci zúčastnení boli maximálne spokojní.

  • 11. apr. 2024
Čítať viac