Hotline: 033/645 51 56
Email: info@dssbahon.sk

Podujatia

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce sa oslavujú na celom svete. Na základe odlišných tradícií slávia kresťania rôznych cirkví Vianoce v rôznych termínoch. U nás v DSS sa každoročne  rozdávajú  darčeky 22 decembra pod vianočnom stromčeku v jedálni. I napriek tomu, že vonku zúri korona, sme sa rozhodli, že si spravíme vianočné posedenie, za prísnych hygienických opatrení. Tento rok sme sa rozhodli, že každá budova si oslávi svoje ,,Vianoce“ na budove.

 • 22. dec. 2020
Čítať viac

Vianočné trhy v DSS

Dnes  sme sa rozhodli pripomenúť si vianočnú atmosféru pri prijemnej hudbe s ochutnávkou kapustnice, výborného punču a domácich koláčikov  v našom zariadení. Pripravili sme vlastné vianočné trhy v DSS, za prísnych hygienických opatrení.

 • 17. dec. 2020
Čítať viac

Návšteva Mikuláša v DSS

Dňa 7.12. medzi našich prijímateľov zavítal dlho očakávaný Mikuláš s anjelom, čertom a škriatkom.

 • 07. dec. 2020
Čítať viac

Adventný veniec pre obec Báhoň

S prichádzajúcimi vianočnými sviatkami sa rozhodla obec  Báhoň osloviť naše zariadenie, aby sme pre obec Báhoň zhotovili adventný veniec, ktorý je každoročne umiestnený pred obecným úradom. 

 • 24. nov. 2020
Čítať viac

Voňavé mydielka pre našich prijmateľov od ZŠ družinárov Vištuk

Veľké ďakujem patrí  "družinárom" a pani vychovávateľke Lenke , ktorý si spomenuli aj v takejto náročnej korona-kríze  na našich  prijímateľov.

 • 30. okt. 2020
Čítať viac

90 rokov DSS PD Báhoň

Kadlického ústav slepcov v Báhoni bol slávnostne otvorený 22. októbra 1930, mal celoslovenskú pôsobnosť.  Pomenovaný bol po prvom univerzitnom profesorovi a špecialistovi na očné choroby MUDr. Romanovi Kadlickom, vtedy prvom predsedovi Zemského spolku pre pečlivosť o nevidomých na Slovensku. Cieľom spolku bolo pomáhať slovenským slepcom.

 • 22. okt. 2020
Čítať viac

 Upratovanie areálu v DSS Báhoň

Na tento deň sme si spolu s našimi prijímateľmi naplánovali  upraviť areál v DSS. 

 • 24. sep. 2020
Čítať viac

Rozlúčka s letom v DSS

Po prví krát sme sa rozhodli zorganizovať ,,Rozlúčku s letom", po svojom. Vďaka naším dvom sponzorom naši prijímatelia mali túto akciu úplne zadarmo. 

 • 27. aug. 2020
Čítať viac

 Skrášlujeme záhon na Potočnej ulici

Dnes sme sa rozhodli spolu s našimi prijímateľmi upraviť záhon na Potočnej ulici.

 • 24. aug. 2020
Čítať viac

Zmrzlina pod Gaštanom

Tento krásny letný utorok, sme  zorganizovali akciu ,,zmrzlina pod Gaštanom" spojenú s veselou hudbou.

 • 14. júl. 2020
Čítať viac